Szkoła

60-lecie szkoły

Z okazji obchodów 60 – lecia szkoły przygotowaliśmy:

Zachęcamy do zapoznania się 🙂

Film z Rajdu Rowerowego 🙂

dostępny pod linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=qF7i3eHzyyQ

Warto obejrzeć 🙂

KONKURS 🙂

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO WZIĘCIA UDZIAŁU
W KONKURSIE Z OKAZJI 60 -LECIA NASZEJ SZKOŁY.

Kategorie:
* młodsza kategoria wiekowa (uczniowie klas 1-3);
* starsza kategoria wiekowa (uczniowie klas 4-8).

Temat konkursu: Szkoła moich marzeń.

Termin zgłaszania prac: 12.09.- 6.10.2022r.

Szczegółowe informacje i regulamin dostępne w dzienniku elektroniczny oraz
u szkolnych kordynatorów konkursu (Anita Grzeszczak, Małgorzata Matyjaszczyk,
Alicja Musiał).

PILNE – prośba 🙂

Wystawa „Historia Szkoły”

W związku z przygotowaniami do obchodów Diamentowego Jubileuszu Szkoły, uprzejmie prosimy o udostępnienie wszelkich pamiątek związanych z uczęszczaniem do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, w trakcie jej 60-letniego funkcjonowania. Pamiątki, zostaną wyeksponowane na wystawie poświęconej historii naszej placówki. Opisane danymi właściciela: zdjęcia, dyplomy, zeszyty, przybory szkolne, itd., prosimy o dostarczanie do szkolnego Sekretariatu lub do p. Danuty Jankowskiej albo wychowawców klas w terminie do 10.10.br. Udostępnione materiały zostaną zwrócone właścicielom po 12.10. O możliwości ich odbioru w szkole poinformujemy na stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami 🙂

Organizatorzy wystawy


Czar PRL -u, czyli jak uczczono sześćdziesięciolecie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie

Sobotni czyn społeczny został podjęty z okazji 60 -lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie. Głównym frontem robót było zorganizowanie rajdu rowerowego, który ruszył ze szkolnego boiska do wigwamu w Drzązgowie. Po godzinie pierwsi uczestnicy zjawili się na leśnej polanie, by tam zobaczyć… samego Ewarysta Estkowskiego, czyli pana Piotra Smolińskiego ucharakteryzowanego na patrona. Trudu przygotowania rowerowej wyprawy podjęła się kadra pedagogiczna naszej szacownej jubilatki. Na strudzonych cyklistów czekało 11 nauczycielek wystylizowanych na uczennice, ubranych w stylonowe białe bluzki i granatowe spódniczki wyprodukowane przez łódzkie włókniarki. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali miejscowi policjanci i strażacy oraz kierowcy quadów.
Grono pedagogiczne zapewniło przybyłym do Drzązgowa szereg atrakcji. Na każdego czekała pyszna grochówka przygotowana przez panie kucharki. Można było również skonsumować kiełbaskę usmażoną w ognisku. Zajadając się słodkościami przygotowanymi przez rodziców, uczestnicy rajdu wspominali szkolne lata. Najmłodsi uczestnicy wyprawy brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez szkolnych aktywistów, natomiast ich rodzice i opiekunowie mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o kostrzyńskiej jedynce.
Nawet kapryśna wrześniowa pogoda pozwoliła oświetlić w słońcu barwne dekoracje. Organizatorom udało się odtworzyć klimat lat sześćdziesiątych, czyli czasów powstania szkoły, a uczestnikom rajdu zapewnić udaną zabawę. Akcja przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 1 pokazuje, że dobrze zorganizowanym czynem społecznym można osiągnąć widoczne wyniki.
Dziękujemy sponsorom:
Sklep Polski u Dziadka Teresa Dybizbańska, Cukiernia Rubiś, Cukiernia Pielak, Piekarnia Bogienka, Warzywniak u Marysi- Maria Przybylska, Pro – Instal Michał Grzeszczak, zakład fotograficzny Jarosław Wicher, Sklep Jana, Agnieszka i Tomasz Włodarczak, ATV Kostrzyn za prowadzenie grup, Policji, Barbara Bochyńska, Wędliniarstwo Sebastian Dobrasz, Dariusz Adamski, Marcin Matuszewski, Straży Pożarnej , Urząd Miasta i Gminy Kostrzyn, Mariusz, Aneta Wilczewscy, Hanna Andrzejewska. Zabezpieczenie rajdu odbywało się przez Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Rafała Kowalczyka.