Pozostałe

Aktualności

Ratujemy i Uczymy Ratować

utworzone przez | cze 12, 2024 | aktualność

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest od wielu lat w naszej szkole w klasach 3. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Warsztaty dla naszych uczniów przeprowadzili wspaniali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dzieci oswajając się z tak ważnymi zagadnieniami kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

Natalia Masłowska