Pozostałe

Aktualności

Pachnące drukiem nowości – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

utworzone przez | paź 12, 2023 | aktualność

Już w maju bieżącego roku informowaliśmy o sukcesie naszej szkoły – pozyskaniu 15 tysięcy złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Z pozyskanych funduszy zakupiony został sprzęt komputerowy do obsługi czytelników, pomoce dydaktyczne do zrealizowania wydarzenia czytelniczego „Biblioteczny escape room” i przede wszystkim 340 książek.
Wszystkie pozycje są już dostępne w bibliotece szkolnej i gotowe do wypożyczania. Pełna lista nowości dostępna jest po zalogowaniu do programu e-biblio. Zakupione pozycje to książki jakie zostały wpisane na listę życzeń przez uczniów, rodziców, nauczycieli oraz polecone przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Kostrzyn. Pośród nich znajdują się takie bestsellery jak Zwiadowcy, Wojownicy czy Mali Wielcy.
W najbliższych miesiącach każda klasa będzie miała okazje poznać nowości szerzej, realizując szereg projektów czytelniczych.
Miłego czytania!