Pozostałe

Aktualności

Sukces w konkursie AVATAREK

utworzone przez | kw. 21, 2023 | aktualność

20 marca 2023 roku w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy odbył się XI FINAŁ KONKURSU z technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół podstawowych „AVATAREK”. Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne w Warszawie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty konkurs został wpisany do „Wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz miejsca uznane za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2022/2023”.

Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 26 szkół i ok. 700 uczniów z całej Polski.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań technologiami informacyjno-komunikacyjnymi wśród uczniów oraz ujawnianie i rozwijanie talentów informatycznych. Etap szkolny przeprowadzony był na platformie system.zawodowcy.org, udostępnionej przez Politechnikę Poznańską, w każdej ze szkół.

Półfinał odbył się w dwóch ośrodkach:

  1. Zespół Szkół w Rokietnicy, ul. Szamotulska 24
  2. Technikum w Poznaniu ul. Rubież 20

Komisja konkursowa wyłoniła 8 zespołów, które wzięły udział w wielkim finale.

Do finału dostała się również drużyna z naszej szkoły. W finałowej rozgrywce uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu obsługi programów użytkowych, programowania,  sieci komputerowych, systemów operacyjnych oraz wyszukiwania informacji w Internecie. Wszystkie drużyny z pełnym zaangażowaniem starały się wykonać jak najwięcej zadań.

Podczas uroczystej gali ogłoszono listę zwycięzców:

  1. Szkoła Podstawowa nr 56 im. Bronisława Czecha w Łodzi
  2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
  3. Szkoła Podstawowa nr 28 w Poznaniu
  4. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie
  6. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie
  7. Szkoła Podstawowa nr 38 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 w Poznaniu
  8. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego w Luboniu.

Gratulujemy naszej drużynie w składzie: Jakub Drzewiecki, Mikołaj Ruszała i opiekun Magdalena Wygryz.