Pozostałe

Aktualności

Konkurs „Godomy po naszemu”

utworzone przez | cze 20, 2022 | aktualność

13 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu „Kostrzyniocy godają po naszymu” – „Godojmy po naszymu” Celem konkursu było rozwijanie poetyckich zainteresowań uczniów, przełamywanie tremy, kształcenie umiejętności wystąpień publicznych, kompetencji językowych dzieci i młodzieży oraz postaw patriotyzmu lokalnego.

Ośmioro dzieci z klas I-III wzięło udział w tym konkursie. Są to: Krzysztof Adamski – I A , Zofia Sowa- I C, Emilia Urbańska, Urszula Mrówczyńska -I C, Martyna Monarcha – 1C, Julita Nowicka – III B, Magdalena Pączyńska – III B, Pola Szymczak – III B

Komisja konkursowa w składzie: Pani dyrektor Violetta Orwat – Karcz – przewodnicząca oraz członkowie: p. Irena Szczepaniak, p. Małgorzata Matyjaszczyk, p. Monika Kruk wyłoniła zwycięzcę szkolnego etapu, który zaprezentuje naszą szkołę podczas etapu międzyszkolnego w Szkole Podstawowej w Brzeźnie.

Zwycięzcą eliminacji szkolnych Konkursu został Krzysztof Adamski z kl. IA.

II miejsce zajęła Pola Szymczak z kl. IIIB, a III – Urszula Mrówczyńska z kl. I C.

7 czerwca Krzysztof Adamski wziął udział w IV Konkursie gminnym „Godamy po naszemu” w Brzeżnie. Młodzi artyści zaprezentowali wiersze i fragmenty prozy w gwarze poznańskiej. Komisja w składzie: Dyrektor SP Brzeźno, Dyrektor Biblioteki Gminnej w Kostrzynie, Kierownik Administracyjny SP Brzeźno przyznała 3 nagrody. Pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Krzysztof Adamski, który do wiersza „Pon Hilary” przygotował samodzielnie ułożony dodatek – o zgubieniu okularów przez babcię.

Gratulujemy zwycięzcy!

                                                                                                                                                                                                                                          Hanna Mazela

Występ konkursowy 1 http://spkostrzyn.pl/wp-content/uploads/2022/06/video-1655738552.mp4

Występ konkursowy 2 http://spkostrzyn.pl/wp-content/uploads/2022/06/video-1655738595.mp4

Występ konkursowy 3 http://spkostrzyn.pl/wp-content/uploads/2022/06/video-1655738749.mp4