Aktualności

X Mistrzostwa Szachowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

utworzone przez | maj 17, 2022 | aktualność

W sobotę 14 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie odbyły się

X Mistrzostwa Szachowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Organizatorem turnieju była Gmina Kostrzyn wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „Goniec” Kostrzyn.

Wśród gości honorowych znaleźli się :

Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego Piotr Zalewski, Burmistrz Szymon Matysek, Zastępca Burmistrza Waldemar Biskupski, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Grzegorz Banaszak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Przemysław Kubiak, Zastępca Kierownika Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Łukasz Szał oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kostrzynie Adam Grzelak.

Do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników podzielonych na trzy kategorie: do lat 10, do lat 16 i open. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim siedmiorundowym z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali – nagrody pocieszenia. Tegoroczny turniej zbiegł się z jubileuszem XXV – lecia istnienia UKS Goniec. Z tej okazji Klub otrzymał list gratulacyjny od zaprzyjaźnionej Szkoły w Marzeninie oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Victoria” Gułtowy, a także od władz samorządowych wraz z talonem na 5000 zł, do wykorzystania na działalność sekcji.

Wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani pączkami, a po trzeciej rundzie turnieju na zawodników, opiekunów, gości i kibiców czekała niespodzianka w postaci wspaniałego tortu okolicznościowego.

Wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

– grupa do lat 10 (20 zawodników)

I m. Mikołaj Majdecki (M-GOK „Gambit” Ślesin)

II m. Antoni Rojek (UKS „Goniec” Kostrzyn)

III m. Jakub Szczepaniak (LKS „Piast” Śrem)

Najlepszą zawodniczką (VIII miejsce) została Maja Płóciennik (UKS „Goniec” Kostrzyn)

– grupa do lat 16 (26 zawodników)

I m. Tymoteusz Łachacz (M-GOK „Gambit” Ślesin)

II m. Mikołaj Świderski (Rogoźno)

III m. Igor Wardęski (UKS „Wrzesińska Akademia Szachowa”)

Najlepszą zawodniczką została Wiktoria Albrecht (LUKS „Iskra” Marzenin), która zajęła XI miejsce.

Najlepszym zawodnikiem z Kostrzyna został Jakub Pieczeniak (UKS „Goniec” Kostrzyn), który zajął VIII miejsce.

– grupa open (24 zawodników)

I m. Marcin Woźniak (KS „Szachownica” Rzeszów)

II m. Sławomir Stachowiak (ASSz Lipno Stęszew)

III m. Dominik Melerowicz (M-GOK „Gambit” Ślesin)

Najlepszą zawodniczką została Magdalena Plucinska-Stachowiak (KKS 1922 „Lechia” Kostrzyn), która zajęła VI miejsce.

Najlepszym zawodnikiem z Kostrzyna został Sebastian Prządak (KKS 1922 „Lechia” Kostrzyn), który zajął V miejsce.

Podziękowania składam wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zawodów, zarówno dorosłym jak i dzieciom.