Pozostałe

Aktualności

DRZWI OTWARTE naszej szkoły już za nami

utworzone przez | mar 7, 2022 | aktualność

7 marca w naszej szkole obyły się tzw. „Drzwi Otwarte”.

W poniedziałkowe popołudnie, Dyrekcja wraz z nauczycielami, zaprosiła do siebie dzieci, które już od września być może rozpoczną naukę w naszej szkole.

 

Zaplanowany został bogaty program zwiedzania i zabaw. Na dolnym korytarzu dzieci zostały przywitane wystawą najciekawszych prac plastycznych i technicznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Można było także podziwiać najpiękniejsze zeszyty, w których pierwszo-, drugo- oraz trzecioklasiści zapisują starannie notatki z lekcji.

 

W różnych salach, na przyszłych uczniów, czekały nauczycielki. Każda z nich zamieniła w tym dniu swoją klasę na magiczną salę.

-Było miejsce, w którym dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

-Była sala z zajęciami z monitorem multimedialnym, pod znakiem „Programu Oczami Dziecka”,

-Klasa z ćwiczeniami grafomotorycznymi. Dzieci kreśliły tu szlaczki, rysowały na tacach wypełnionych kaszą manną lub mąką, lepiły z plasteliny, itp.

-Klasa z grami edukacyjnymi rozwijającymi umiejętności matematyczne. Tutaj można było pobawić się w sklep i bank, poukładać matematyczne klocki, dowiedzieć się czym jest geoplan czy wziąć do domu matematyczną kolorowankę.

-W sali przyrodniczej dzieci wraz z paniami wykonywały różne eksperymenty, np. mogły zrobić lawę wypływającą z wulkanu. Oglądały także pod mikroskopem różne owady, a przez lupę nasiona. Sadziły rośliny i uczyły się używać kompasu.

-Mieliśmy także salę, w której dzieci mogły nauczyć się obsługi różnych programów na tablecie. Tutaj także można było pobawić się w „kodowanie na dywanie”.

-Nie zapomnieliśmy również o języku angielskim. Można było tu pograć w różne angielskie gry oraz nauczyć się kilku przydatnych zwrotów i słówek.

-W pracowni komputerowej odbyły się zajęcia komputerowe dla najmłodszych. Tu dzieci zgłębiały tajniki Internetu, uczyły się obsługi myszki, szybkiego pisania na klawiaturze, a także grały w gry edukacyjne.

-Nie mogło zabraknąć pokazowych zajęć z gimnastyki korekcyjnej „Trzymaj się prosto”. Został tu przygotowany tor przeszkód, który dzieci pokonywały pod okien pani Kozielskiej.

-Panie ze świetlicy także przygotowały coś dla naszych potencjalnych uczniów. Zapraszały do wspólnych gier planszowych, a także wykonały z dziećmi wiosenne biedronki.

-Dodatkowo, dzieci mogły odwiedzić bibliotekę szkolną, a rodzice skorzystać z możliwości rozmowy z psychologiem i pedagogiem szkolnym, a także z logopedą.

Mamy nadzieję, ze przygotowane przez nas atrakcje podobały się dzieciom. Czekamy na Was we wrześniu! Do zobaczenia. 🙂

Agnieszka Nowakowska