Pozostałe

Aktualności

Listopad i grudzień w świetlicy

utworzone przez | sty 17, 2022 | aktualność

W listopadzie świetlica włączyła się w świętowanie Dnia Niepodległości: korytarze w szkole zdobiły biało-czerwone barwy, wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, braliśmy udział w misji, której celem było rozwiązywanie zadań związanych z historią naszego kraju. W ostatnich dniach listopada przygotowywaliśmy się do andrzejek: poznawaliśmy tradycje i zwyczaje andrzejkowe, braliśmy udział w zabawach i wróżbach, prezentowaliśmy przebrania z ulubionych filmów/bajek.

Grudzień powitaliśmy kalendarzem adwentowym z zadaniami na każdy dzień: malowaliśmy wizerunek Mikołaja, tworzyliśmy zimowe pejzaże, kartki świąteczne i kolorowe łańcuchy. Rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki świąteczne. Wspólne udekorowaliśmy choinkę i śpiewaliśmy kolędy. Świetlica przygotowała dekoracje świąteczne, które pięknie prezentują się w oknach naszej szkoły. Zorganizowaliśmy konkurs „Choinka z moich snów”. Chętni uczniowie wykonali swoje prace z różnych materiałów. Liczyły się kreatywność i estetyka. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone, a wszystkie stanowią dekorację świetlicy.

Jesteśmy ciekawi, co wydarzy się w świetlicy w kolejnych miesiącach. A teraz życzymy wszystkim udanych i BEZPIECZNYCH ferii zimowych.

ZESPÓŁ ŚWIETLICY