Pozostałe

Aktualności

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

utworzone przez | gru 15, 2021 | aktualność

Uczniowie klas trzecich po raz kolejny wzięli udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Przez dziesięć kolejnych tygodni brali udział w wyjazdach na basen do Swarzędzkiego „Wodnego Raju”.

 

Przez ten czas, pod okiem instruktorów, dzieci zdobywały szereg różnych umiejętności. Zaczęły od opanowania podstawowych czynności w wodzie, takich jak: zanurzanie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, ćwiczenia wydechu do wody oraz ćwiczenia wypornościowe.

 

Następnie, zdobywając 1. stopień – rybaka, uczniowie przeszli do trudniejszych zadań. Wykonywali leżenia na piersiach i grzbiecie, próbowali opanować poślizgi na piersiach, a także zaczęli wykonywać proste skoki do wody.

 

Po zdobyciu 2. stopnia – foki, lekcje nauki pływania skupiały się w obrębie ćwiczeń w opanowaniu ruchów napędowych kończyn dolnych i górnych do kraula na grzbiecie oraz na piersiach z poprawnym wydechem. Tutaj także dzieci poznały elementy nurkowania w głąb.

 

Uzyskany 3. stopień – nurka, pozwolił na naukę skoków do wody głębokiej oraz nurkowania w głąb i w dal.

 

Uczniowie zakończyli swoją przygodę z basenem stopniem delfinka.

Podczas ostatniego dnia został zorganizowany festyn w wodzie. Dzieci brały udział w różnych wodnych grach i zabawach przygotowanych przez instruktorów. Na koniec mali pływacy odbyli rozmowy ze swoimi instruktorami oraz zostali nagrodzeni medalami.

W programie udział wzięły następujące klasy:

3a – pod opieką wychowawczyni p. Joli Plucinskiej

3b – pod opieką wychowawczyni p. Bożeny Ratajczak-Bojko

3c – pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Nowakowskiej

3d – pod opieką wychowawczyni p. Korneli Juchacz

Opiekunami podczas wyjazdów bywali również rodzice naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy za chęć poświecenia swojego czasu i zaoferowaną opiekę.

 

Agnieszka Nowakowska