Pozostałe

Aktualności

Wrzesień i październik w świetlicy

utworzone przez | lis 7, 2021 | aktualność

 

Początek roku szkolnego w świetlicy to czas zawierania nowych znajomości, poprzez udział w grach i zabawach organizowanych w sali świetlicowej i na boisku szkolnym. W czasie pochmurnych i deszczowych dni świetlica zamienia się w salę kinową. Kiedy skończyło się lato wyruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Z zebranych przez dzieci darów, powstały piękne, jesienne prace plastyczne.

Zgodnie ze świetlicową tradycją, 30 września odbyły się wybory MISTERA ŚWIETLICY 2021. Chętni chłopcy prezentowali swoje talenty i umiejętności, a jury oceniało ich zaangażowanie. Najciekawsze występy zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

Wraz z nowym tygodniem dowiedzieliśmy się, jak powstaje chleb. Zgodnie z tematem „Od ziarenka do bochenka” dzieci wykonały z masy solnej różnorodne pieczywo (chleb, bułki, rogaliki).

Pomysłowością i wyobraźnią wykazaliśmy się w trakcie zajęć manualnych, podczas których powstał kosmita. Wykorzystaliśmy, w tym celu wiele surowców wtórnych (butelki plastikowe, makulaturę, folię itp.).

Z końcem października, świetliczaki, które swoim wzorowym zachowaniem dawały przykład innym, otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Zespół Świetlicy