Szkoła

Szkoła partnerska w Niemczech

Nasze kontakty ze Szkołą Podstawową w Leegebruch (Niemcy) trwają już od 2004 roku. Wszystko to zadziało się dzięki pani Karolinie Targosz i nauczycielki z Leegebruch, pani Barbary Welzel. Początkowo była to korespondencja pomiędzy nauczycielkami, później przerodziła się w wymianę listów i prac uczniowskich. W maju 2005r. gościliśmy delegację nauczycieli z panią dyrektor, Susanne Zachrau, na czele w Kostrzynie. W dniach 23-25 września 2005 to my poznaliśmy Leegebruch i szkołę niemiecką.

Nasi przyjaciele z Niemiec gościli u nas również przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy to podpisaliśmy kontrakt pomiędzy naszymi szkołami.

Od 2006r. odbywa się już regularna wymiana uczniowska. Co roku grupa około 15 uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli jedzie do Leegebruch na 5 dni. Również my gościmy podobną grupę w Kostrzynie przez 5 dni.

Wielkie podziękowania za pomoc w organizowaniu wymiany uczniowskiej należą się przede wszystkim rodzicom, nauczycielom, Urzędowi Miejskiemu w Kostrzynie i wsparciu finansowemu i merytorycznemu organizacji międzynarodowej Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

A jak to wszystko się zaczęło? Najlepiej opowiedzą o tym pani Karolina Targosz oraz pani Barbara Welzel.