Pozostałe

Aktualności

Obchody 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

utworzone przez | kw. 30, 2024 | aktualność

W związku ze zbliżającymi się obchodami świąt majowych oraz 20-tą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a przede wszystkim dążeniem do rozbudzania świadomości narodowej, kształtowania i rozwijania postaw patriotycznych wśród społeczności szkolnej w naszej szkole, odbył się szereg działań temu służących.

W ostatnim czasie uczniowie ozdabiali gazetki ścienne w swoich salach elementami poświęconymi krajom tworzącym Unię Europejską, a uczniowie klas 6 i 7 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

Natomiast w ramach realizacji projektu Jestem dumny, że jestem Polakiem przygotowywali plakaty, w których wykazywali się pomysłowością, aby przedstawić ogrom dokonań naszego narodu w różnych dziedzinach życia.

Kolorowe prace uwzględniły dokonania kulturalne, gospodarcze i polityczne. Prace uczniowskie będą kolejną ozdobą sal lekcyjnych, a także zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Inną formą zwrócenia uwagi na zbliżające się święta i rocznice oraz zachęcenia do udziału w obchodach, była audycja, podczas której uczniowie i pracownicy szkoły nie tylko przypomnieli sobie część polskiej historii, ale także wysłuchali pieśń Witaj, Majowa Jutrzenko, a następnie wykonali wspólnie Odę do radości, która wybrzmiała dzięki szkolnemu radiowęzłowi w całym budynku szkolnym.

Na zdjęciach wykonanych tego dnia można zobaczyć, że w ubiorze uczniów dominował kolor niebieski i pojawił się motyw – żółta gwiazdka. Elementy te odnosiły się do symboliki Unii Europejskiej.

Danuta Jankowska, Iwona Smorawska