Pozostałe

Aktualności

Konkurs „Wiem jak ratować życie”

utworzone przez | gru 12, 2023 | aktualność

8 grudnia 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie brała udział w konkursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy „Wiem jak ratować życie”. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas piątych oraz szóstych i został zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas V: Maja Olszewska i Laura Saldivar Alonso z klasy 5A oraz Aleksandra Jarmuszczak i Antonina Zielińska z klasy 5D. Celem konkursu było wyrobienie nawyku udzielania pomocy potrzebującym oraz propagowanie pierwszej pomocy wśród dzieci. Dziewczyny wykonywały zadania zarówno teoretyczno-praktyczne, jak i plastyczne. Uczennice naszej szkoły brały udział w konkursie po raz pierwszy i zajęły V miejsce na 10 drużyn biorących udział w konkursie. Gratulacje dla dziewczyn!

Opiekun Ewa Matuszewska