Pozostałe

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

utworzone przez | lis 20, 2023 | aktualność

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w ramach akcji organizowanej przez Unicef. Wspólnie rozpoczęliśmy świętowanie 34. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Obchody tego święta potrwają w naszej szkole aż przez cały tydzień. Ważną rolę odgrywa kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i z tej okazji przeprowadzono szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieciom posiadania własnych praw i potrzeb. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Ponadto uczniowie nie zapomnieli o kolorze niebieskim we wszystkich działaniach podejmowanych tego dnia. W ramach akcji społeczność szkolna pamiętała o niebieskim kolorze ubrań, dekoracji sal lekcyjnych i korytarzy szkolnych, a także przygotowaniu gazetek tematycznych.

Zrealizowane w tym dniu aktywności potwierdziły, iż prawa dzieci nie są uczniom obojętne, uświadamiając jednocześnie, iż mają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w uroczystość z okazji 34. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Samorząd Uczniowski