Pozostałe

Aktualności

Święto Patrona

utworzone przez | lis 5, 2023 | aktualność

Dwudziesty szósty października to bardzo ważny dzień w naszej szkole – obchodzimy bowiem Dzień Patrona.

W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych i pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Wpisana jest ona na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również ich rodziców.

Na uroczystość do Hali Sportowej przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Kostrzyn pan Szymon Matysek, zastępca burmistrza pan Waldemar Biskupski, Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu pani Paulina Bankiewicz, Sekretarz Gminy Kostrzyn pani Agnieszka Piasecka, Przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Telicki, Dyrektor Szkoły pan Adam Grzelak, Zastępca Dyrektora pani Violetta Orwat-Karcz, Zastępca Dyrektora pani Bogumiła Markiewicz oraz liczne grono rodziców pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Do obchodów włączyli się także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej patrona, godnie pełnili funkcję pocztu sztandarowego, a Maja Kaczmarek przybliżyła zebranym postać Ewarysta Estkowskiego.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej, zaprezentowali program artystyczny. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci odkrywali przed zebranymi swoje talenty recytatorskie, taneczne i wokalne. Po programie artystycznym nadszedł czas na uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor Szkoły pan Adam Grzelak pasował kolejno 101 dzieci z klas 1a, 1b, 1c i 1d słowami: „Pasuję Cię na Ucznia/ Uczennicę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie” kładąc każdemu na prawym ramieniu historyczny ołówek, pamiętający lata 80-te XX-go wieku.

Dyrektor skierował do pierwszoklasistów kilka zdań, a po nim zabrali głos burmistrz Szymon Matysek i zastępca burmistrza Waldemar Biskupski, gratulując uczniom występów i życząc sukcesów w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Po zakończeniu części oficjalnej wykonane zostały klasowe zdjęcia, a świeżo pasowane uczennice i uczniowie otrzymali z rąk wychowawczyń pamiątkowe dyplomy i kuferki z niespodzianką.

Wychowawczynie klas pierwszych – J. Plucinska, E. Pasieracka, M. Matyjaszczyk, J. Owczarkowska