Pozostałe

Aktualności

Szachy

utworzone przez | maj 3, 2023 | aktualność

W dniach 25.03.23r. oraz 22-23.04.23r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie odbyły się rozgrywki IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów w Szachach – grupa A. Do zawodów przystąpiło 15 drużyn składających się z 6 zawodników w składzie podstawowym. Oprócz klasyfikacji  drużynowej, na poszczególnych szachownicach odbywała się rywalizacja indywidualna.

XV m. UKS ZSO Włoszakowice III

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a najlepsza szóstka puchary. Najlepsze trójki zawodników na poszczególnych szachownicach otrzymały medale i nagrody.

Dwoje zawodników UKS ”Goniec” Kostrzyn wywalczyło medale w rywalizacji indywidualnej.  Szymon Jaskuła zdobył brązowy medal na IV szachownicy i taki sam krążek wywalczyła Jagna Smolińska (ex aequo z inną zawodniczką) na V szachownicy. Dodatkowo Jakub Pieczeniak wyrobił normę na III kategorię, a Julian Pawlak na IV kategorię szachową. Kostrzyńskie zespoły reprezentowali :

UKS „Goniec” I (Filip Łąkowski/Alan Cichuta, Szymon Banaszak/Wiktor Wachowicz, Marcel Przybylski, Antoni Rojek, Jagna Smolińska, Maja Płóciennik)

UKS „Goniec” II (Antoni Kubicki, Jakub Pieczeniak/Ernest Pawlak, Julian Pawlak, Szymon Jaskuła, Nikola Janikowska, Marta Płóciennik)

Organizatorem zawodów był  Uczniowski Klub Sportowy „Goniec” Kostrzyn i Wielkopolski Związek Szachowy przy współudziale Gminy Kostrzyn i Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Kostrzynie.

Zawody wspomogli sponsorzy: Ammaretto Cukiernia Krzysztof Pielak; Pizzeria Giovanni w Kostrzynie; Bank Spółdzielczy w Kostrzynie.