Pozostałe

Aktualności

Spotkanie z autorem Tomaszem Piotrem Nowaczykiem

utworzone przez | lut 28, 2023 | aktualność

Dnia 20 lutego 2023 roku do naszej szkoły zawitał ciekawy gość. Odwiedził nas pan Tomasz Piotr Nowaczyk, artysta kabaretowy związany z poznańskim kabaretem Czesuaf (założyciel, autor tekstów i aktor), stand-uper, klaun w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu. Od kilku lat dzieli się z nami swą pasją, jaką jest pisanie wierszy dla dzieci. Autor zaprezentował nam swoją twórczość. W jego zbiorach godną polecenia pozycją jest ,,Ekstra-Staś ratuje świat”. To książka o ekstra bohaterze. Staś jest sześciolatkiem, który żyje w całkiem zwyczajnej rodzinie. Ale właśnie w codziennych sytuacjach Staś jest w stanie dostrzec zadania, którym sprostać może jedynie Ekstra-Staś. Ma misję: uratować świat… albo przynajmniej pomóc mamie, tacie, swojej starszej siostrze i wielu innym ludziom. Może nie zawsze jego pomysły są trafne, i zdarza się, że jego działania przynoszą więcej szkód niż pożytku.

Następnym dziełem tego autora jest książka pt. ,,Gupik ma szczęście”. Zbiór zabawnych wierszyków w których można znaleźć zabawę słowem, ciekawą fabułę, intrygujące rymy oraz dowcipną puentę. Ilustracje w książce są autorstwa znanego rysownika Marcina Skoczka.

Pan Tomasz przedstawił nam również najnowsze swoje dzieło pt. „Pozdrawiam! Ściskam! Imadło”. Nietypowymi bohaterami nowego tomu wierszy są przedmioty wokół nas. Co czuje durszlak, kiedy przecieka przezeń woda? Jak chciałby być używany ręcznik? Czy imadło to naprawdę największy twardziel? Tego wszystkiego czytelnik dowie się, poznając wewnętrzne życie przedmiotów opisane w „Pozdrawiam! Ściskam! Imadło”.

Na zakończenie spotkania autor wraz dedykacją podpisał zakupione egzemplarze książki. Od nas otrzymał w prezencie koszulkę z Extra Stasiem oraz poczęstowaliśmy go ciastkami z podobizną ekstra bohatera.

Mamy nadzieję, że przy promocji drugiej części Extra Stasia, która może będzie już pod koniec roku, będziemy mieć możliwość kolejnego spotkania się z panem Tomaszem Piotrem Nowaczykiem.

Anita Grzeszczak