Pozostałe

Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

utworzone przez | lis 22, 2022 | aktualność

18 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 świętowaliśmy obchody 33. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, organizowanych przez UNICEF Polska. Koordynatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka był Samorząd Uczniowski.

Konwencja o prawach dziecka została uchwalona 20 listopada 1989 roku i jest najważniejszym dokumentem poświęconym dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i zrealizowała ciekawe przedsięwzięcia. Wspólne działania klas I – VIII zmierzały do zaznajomienia uczniów ze swoimi prawami. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami poznały podczas lekcji prawa dzieci w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze i materiały edukacyjne. Ponadto uczniowie nie zapomnieli o kolorze niebieskim we wszystkich działaniach podejmowanych tego dnia. W ramach akcji społeczność szkolna pamiętała o niebieskim kolorze ubrania, przystrojeniu sal lekcyjnych i korytarzy szkolnych, a także przygotowaniu gazetek tematycznych.

Zrealizowane w tym dniu aktywności potwierdziły, iż prawa dzieci nie są uczniom obojętne, uświadamiając jednocześnie naszym podopiecznym, iż mają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w uroczystość z okazji 33. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Samorząd Uczniowski