Pozostałe

Aktualności

„Dla błękitnego nieba” – podsumowanie

utworzone przez | cze 15, 2022 | aktualność

Wytrwaliśmy do końca. 10. czerwca 2022r., na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Poznaniu, odbył się Piknik podsumowujący I edycję Projektu ,,Dla błękitnego Nieba’’. Był to wspólny program Volkswagen Poznań oraz Poznańskiego parku Naukowo – technologicznego, który trwał 8 miesięcy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły: Alicja Różańska, Amelia Jakubowska, Amelia Leśna, Marcel Przybylski, Zofia Wojtczak, Michał Dworczak, Stanisław Matyjaszczyk, Jakub Adamski, Maciej Piotrowski, Jakub Grześkowiak,  Szymon Stankiewicz, Jan Cholewiak, Marcel Lichodziejewski, Jan Tyblewski, udało nam się  zebrać ogromną bazę danych. Dotyczy ona jakości powietrza oraz postępujących zmian klimatycznych. Pozwoli to na zrozumienie zjawisk przyrodniczych oraz wpływu człowieka na ich przebieg. Są to cenne informacje naukowe i edukacyjne. Spośród 21 szkół z województwa wielkopolskiego  biorących udział w projekcie, wybrano 4 grupy szkolne , które w największym stopniu włączyły się zarówno w proces badawczy, przesyłając wyniki pomiarów, ale równocześnie z dużą zawziętością uczestniczyły  w działaniach,  publikując różnorodne materiały w mediach społecznościowych. Otrzymaliśmy e-mail a w nim niespodzianka: grupa szkolna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie znalazła się w gronie zwycięzców projektu „Dla błękitnego nieba”.  Nasza Szkoła opublikowała największą liczbę artykułów w mediach społecznościowych, w tym na facebooku, tik toku, yutube, a podczas przygotowania materiałów medialnych grupa wykazała się największą kreatywnością. Brawo uczniowie!  W nagrodę, nasi wychowankowie wzięli udział w Pikniku Naukowym „Dla błękitnego nieba”, na którym odbyły się warsztaty terenowe związane z tematyką projektu, praktyczny pokaz dronów stosowanych w monitoringu jakości powietrza oraz zakopanie kapsuły czasu. Szkoła otrzymała zestawy edukacyjnego prowadzenia zajęć o tematyce związanej energią odnawialną. Był to dzień pełen wrażeń.

koordynator projektu w szkole: Ewa Matuszewska