Pozostałe

Aktualności

Kalendarze adwentowe

utworzone przez | gru 6, 2021 | aktualność

W tym roku adwent rozpoczął się w niedzielę 28 listopada, a kończy w Wigilię 24 grudnia.

Kalendarze adwentowe pojawiły się w XIX wieku i były stosowane w Niemczech przez luteranów. Kalendarz adwentowy ćwiczył cierpliwość w różny sposób. Najczęściej stosowane kalendarze to te z czekoladkami w okienkach.

Historia powstania słodkiego  kalendarza adwentowego dla dzieci związana jest z drukarzem Gerhardem Langiem. Jako dziecko wciąż dopytywał swoją matkę, kiedy nastąpi Boże Narodzenie. Zniecierpliwiona kobieta narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich „Wibele” – rodzaj podłużnych biszkoptów. Mały Gerhard mógł zjadać jedno ciastko każdego dnia. Kiedy dorósł, w 1930r., rozpoczął produkcję kalendarzy z czekoladkami w środku.

Kalendarz adwentowy wprowadza nas dzień po dniu w magiczny nastrój świąt. Raduje zarówno tych, którzy go tworzą, jak i tych, którym służy jako zegar odmierzający czas do Wigilii Bożego Narodzenia.

Uczniowie klas od 1-6 w tym roku szkolnym zostali artystami na miarę swoich możliwości i wykonali piękne kalendarze adwentowe, które można podziwiać w szkole, na dolnym korytarzu..