Pozostałe

Aktualności

Dzień Patrona w klasach I – III

utworzone przez | lis 4, 2021 | aktualność

Klasy I-III podobnie jak klasy starsze uroczyście obchodziły Dzień Patrona.

Wychowawcy klas pierwszych przygotowali dla swoich uczniów grę miejską. Gra miejska, to nie tylko dobra zabawa, ale możliwość przekazywania dzieciom w sposób atrakcyjny i nowatorski wiedzy oraz integrowania zespołu klasowego. Uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe drużyny, które z mapą w ręku wędrowały ulicami miasta Kostrzyna i pokonywali kolejne zadania. Podczas rozwiązywania zagadek, plątaninek i rebusów dzieci dowiedziały się gdzie się urodził, kim był i co osiągnął Ewaryst Estkowski.

W parku przy stacji książki, gdzie było rozwiązywane ostatnie zadanie zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie wszystkich klas pierwszych. Wracając do szkoły uczniowie zatrzymali się przy pomniku Ewarysta Estkowskiego, aby oddać hołd działaczowi oświatowemu, a przy portrecie w budynku szkoły zrobiono kolejne pamiątkowe zdjęcie.

Czy wiecie, że Ewaryst Estkowski był trudnym uczniem i miał mnóstwo problemów jako dziecko w szkole? Czasami z tego powodu bardzo cierpiał a nawet tata zagroził, że wygna go z domu. Te i wiele innych ciekawostek z życia PATRONA NASZEJ SZKOŁY usłyszeli uczniowie klas 2 w czasie zajęć, które odbyły się 26 października. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dotyczącej osoby tego niezwykłego pedagoga, sale lekcyjne zamieniły się w studio telewizyjne. Gościem programu został sam Ewaryst Estkowski, który udzielił dzieciom wyczerpującego wywiadu. Drugoklasiści wykorzystali cenne informacje zdobyte w czasie zajęć i z łatwością rozwiązali łamigłówki dotyczące bohatera dnia. Następnie w grupach ułożyli puzzle przedstawiające portret Patrona Szkoły. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Natomiast uczniowie klas trzecich oraz uczniowie klas 5/6/8/z uczcili patrona składając wiązankę kwiatów i zapalając znicze pod obeliskiem w Drzązgowie, w miejscu jego urodzenia.