Pozostałe

Aktualności

Nauka pływania w klasach trzecich

utworzone przez | cze 29, 2021 | aktualność

Tak jak w latach poprzednich, również w tym roku szkolnym w naszej szkole był kontynuowany program „Umiem pływać 2020”.  Wszystkie dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach na pływalni, jednak nie wszystkie podjęły się tego wyzwania. 

We wtorki chętne dzieci pod okiem wykwalifikowanych trenerów uczyły się pływać. Jednak program został przerwany ze względu na covid i zamknięcie na pewien czas pływalni. W czerwcu, ku wielkiej radości dzieci program został ponownie przywrócony do realizacji.

Większość dzieci uczestnicząca w programie zdobyła umiejętność pływania, a pozostałe oswoiły się z wodą i łatwiej im będzie kontynuować naukę w późniejszym terminie pod kontrolą rodziców. Czas spędzony na basenie należał do bardzo przyjemnych, choć niełatwych chwil, ale się opłacało. Każdy na zakończenie nauki pływania osiągnął sukces, który został nagrodzony medalem. Nasi trenerzy byli również na medal! Nowe umiejętności dzieci będą mogły wykorzystać podczas wakacji pływając w basenach, jeziorach i morzach pod czujnym okiem dorosłych.