Maj miesiącem języków obcych :)

Maj Miesiącem Języków Obcych

W tym roku, chcąc umilić uczniom końcówkę roku szkolnego oraz powrót do szkół, zespół językowców zorganizował dla uczniów Miesiąc Języków Obcych. Celem tego wydarzenia było promowanie nauki języków obcych oraz przybliżenie uczniom kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie na poziomach mogli wykazać się swoją znajomością języka angielskiego oraz niemieckiego. Mieli okazję także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o wyżej wymienionych krajach.

W ramach Miesiąca Języków obcych uczniowie mogli wziąć udział w takich konkursach jak:

  • Mistrz Języka Angielskiego w klasach III
  • Mistrz Języka Angielskiego w klasach IV
  • Mistrz Języka Angielskiego w klasach V
  • Mistrz Języka Angielskiego w klasach VI
  • Mistrz Języka Angielskiego w klasach VII
  • Konkurs dla klas IV i V „Spelling Bee” polegający na literowaniu słów
  • Mistrz Słownictwa Języka Niemieckiego w klasach VIII
  • Konkurs dla klas VII „Deutsche Zungenbrecher” czyli niemieckie łamańce językowe.

W konkursach wzięło w sumie udział kilkudziesięciu uczniów. Cieszymy się, że tak wielu z nich chętnie uczy się języków obcych. Biorąc pod uwagę poziom jaki prezentowali wszyscy uczestnicy (a był naprawdę wysoki), mamy nadzieję, że są one dla nich pasją, hobby.

Ponadto w każdej klasie odbywały się lekcje kulturoznawcze dotyczące krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie mogli także wybrać się na wirtualne wycieczki do Niemiec, Austrii czy Szwajcarii.

Na pewno każdy z nas ma inną motywację do nauki języków obcych. Ważne by była to motywacja, które płynie z własnej potrzeby uczenia się języków. Pamiętajcie drodzy uczniowie, że języków powinniście uczyć się przede wszystkim dla siebie samych!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział a zwycięzcom gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów. Wszystkie dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostaną przekazane uczniom podczas zakończenia roku szkolnego. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję Miesiąca Języków Obcych.

Zespół językowy w składzie:

Język angielski: Anna Czyż, Emilia Urbaniak-Kmiecik, Anastazja Sarnowska-Zawisła, Kinga Głowacka-Foltyniak

Język niemiecki: Ewa Kasperska, Joanna Kaliszewska

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.