Spotkanie z autorem

W dniu 8 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 3A brali udział w uroczystości rozpoczęcia działalności plenerowej biblioteki w Parku Miejskim. Wspólnie przecięli wstęgę, tym samym symbolicznie dokonali otwarcia Stacji Książki. Wyjątkowym gościem tego wydarzenia był znany pisarz, Pan Grzegorz Kasdepke. 

Autor na początku opowiadał w sposób barwny i dowcipny o swoim życiu i twórczości. Następnie sprostał wszystkim trudnym pytaniom zadanym przez dzieci. Uczniowie interesowali się dalszymi planami związanymi z jego twórczością i sugerowali, o czym mógłby napisać w przyszłości. Pan Kasdepke obiecał zastanowić się nad pomysłami dzieci, a niektóre być może wykorzystać w kolejnych książkach.

Z przyjemnością i zainteresowaniem uczniowie i trochę starsze dzieci obecne na spotkaniu wysłuchali czytanego przez pisarza fragmentu jego nowej książki. Na zakończenie spotkania autor poświęcił chwilę każdemu z osobna. Dzieci otrzymały egzemplarz książki z imienną dedykacją oraz autografem autora. Ten podarunek sprawił dzieciom ogromną radość! Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć zarówno tych grupowych, jak i indywidualnych.

W ramach podziękowania za ekscytujące spotkanie, nasz kolega – Eryk Młodecki, wykonał i przekazał autorowi plakat informujący o spotkaniu w Kostrzynie. Wszystkie dzieci napisały na odwrocie krótkie podziękowania i złożyły swój podpis.

To niezwykłe spotkanie pełne ciepła i humoru długo pozostanie w pamięci. Pisarz stworzył taką atmosferę, że czas na nie przeznaczony minął ekspresowo. Jestem przekonana, że zachęcił dzieci do sięgnięcia po książkę. Może nawet zrodzi kolejnego małego pisarza?

Barbara Pietruszewska

artykuł

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.