Szachy :)

Szachy

W dniach 12 – 13 grudnia w aplikacji Chess.com  odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. Zawody zorganizowane zostały przez Śląski Związek Szachowy i skierowane były do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Do gry przystąpiło ponad półtora tysiąca zawodników podzielonych na kategorie pod względem wieku i płci. Wśród nich znalazło się też kilkunastu kostrzyniaków, zawodników UKS”Goniec” Kostrzyn, którzy tym razem reprezentowali swoje szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli :

Jagna Smolińska – 11 miejsce  (32 zawodniczki – szkoły ponadpodstawowe)

Maja Płóciennik – 17 miejsce (26 zawodniczek – klasy pierwsze szkół podstawowych)

Jakub Pieczeniak – 44 miejsce (93 zawodników – klasy siódme  szkół podstawowych)

Szymon Banaszak – 35 miejsce (53 zawodników – klasy ósme  szkół podstawowych)

Aleksander Adamski – 70 miejsce (139 zawodników – klasy drugie szkół podstawowych)

W trakcie trwania zawodów odbył się też konkurs fotograficzny, podzielony na dwa dni. W niedzielę najwięcej głosów zdobyło ( i jednocześnie nagrodę) zdjęcie Mai Płóciennik rozgrywającej partię podczas mistrzostw, które zostało wykonane przez jej tatę.

W dniu 19 grudnia, też w aplikacji Chess.com , odbyły się Mistrzostwa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Goniec” w Szachach Błyskawicznych. Do gry przystąpiło 12 zawodników, a strefa medalowa wygląda następująco: