Dzień Pluszowego Misia

Dnia 22.11 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był to bardzo miły dzień szczególnie dla tych najmłodszych dzieci.

W salach zapanowała „misiowa” atmosfera. Zajęcia rozpoczęły się od poznania przez uczniów historii powstania pluszowego misia związanej z byłym prezydentem USA – Teodorem Rooseveltem.

Następnie dzieci prezentowały przyniesione przez siebie pluszaki, opowiadały o ich wyglądzie i o tym, dlaczego tak bardzo je lubią. Nie zabrakło również oglądania krótkich bajek o bohaterach tego dnia, m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Gumisiach.

Uczniowie wykonywali także różne prace plastyczne: kolorowanki XXL, malowanie farbami autoportretów swoich pluszowych kompanów, wycinanki, wydzieranki. Pomysłom nie było końca.

Dzieci wzięły także udział w klasowych quizach, rozwiązywały zagadki i rebusy tematyczne, czytały globalnie wyrazy związane z misiami, układały zdania na ich temat.

Na końcu każdy miał szansę spędzić ze swoim misiem trochę więcej czasu tuląc się do niego, odpoczywając i śpiewając piosenki. To był radosny dzień.

Agnieszka Nowakowska

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.