BohaterOn – Włącz historię!

Już drugi rok z rzędu październik w naszej szkole to miesiąc pisania listów. Uczniowie naszej szkoły pamiętając o Dniu Poczty Polskiej, dołączyli do jego obchodów, poprzez ogólnopolską akcję „BohaterOn – Włącz historię!”. W ramach akcji uczniowie klas 1-8 brali udział w lekcjach historii, które przybliżały tematykę Powstania Warszawskiego z punktu widzenia jego bezpośrednich uczestników. Uczniowie dowiadywali się m. in. o organizowaniu życia codziennego w walczącej Warszawie, rozpracowywali zaszyfrowane rozkazy oraz dowiadywali się o powojennych losach walczących żołnierzy. W prostych słowach nasi uczniowie dziękowali uczestnikom powstania za ich bohaterstwo, odwagę, trud oraz patriotyzm. Zebraliśmy ponad 130 tradycyjnych kartek i listów, pisanych zarówno indywidualnie jak i wspólnie przez całe klasy. Ponad 50 kartek elektronicznych wysłano poprzez specjalną aplikację. Część z uczniów otrzymało już listy zwrotne od adresatów, była to dla nich cenna lekcja żywej historii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, zarówno uczniom jak i nauczycielom, za zaangażowanie. Niech nasze kartki wywołają uśmiech na twarzach Powstańców!

Zespół historyków: D. Jankowska, B. Polińska, J. Kaliszewska

Link do akcji: https://bohateron.pl/

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.