Mistrzostwa Szkoły w Czwórboju Lekkoatletycznym

W ramach programu „Ruszamy (się)” w  dwie kolejne środy września na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Czwórboju Lekkoatletycznym. W pierwszą środę były to zmagania klas 4 i 5. Do konkurencji: bieg 60 i 400/(600/1000 m-starsi), skok w dali i rzut piłką palantową przystąpiło tylko 14 zawodników, ale rywalizacja była bardzo zacięta. Po zliczeniu punktów za każdą konkurencję Mistrzem klas 4 i 5 został uczeń klasy 5g- Aleks Pytlas- 89 punktów, II miejsce zajął Dorian Czubala (5h)-36 , III miejsce- Antoni Krawczyk (5d  )-35.Wśród dziewcząt klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce Roksana Lehmann  (kl. 5f)- 100 punktów, II miejsce Amelia Jakubowska (kl.5 h)- 69, III miejsce Maja Nowicka (kl. 4b)-48 punktów

Tydzień później, przy deszczowej (momentami) pogodzie zmagali  się  uczniowie klas 6-8. Wśród 12 zawodniczek najlepszą okazała się Klara Jurek (6a)- 157 punktów, II miejsce zajęła Marta Kujawa (8d) -128, III miejsce – WiktoriaPalacz (8d)-117.

Niestety najstarsi chłopcy  naszej szkoły nie dopisali – do zawodów przystąpiło ich tylko 5. Jednak nie przeszkodziło to Oskarowi Wicorkowi (8d) w doskonałym stylu pobić swój własny rekord życiowy w skoku w dal- 5,40m. Jednocześnie jest to rekord naszej szkoły! Poprzedni rekordzista –Marcin Kuźniarek w roku 1998 (8 klasa) osiągnął wynik 5,06 m. Jeśli dodać  do tego wyrównanie rekordu szkoły w biegu na 60 m (7,9 s) oraz niezły bieg  na 1000 m i rzut piłką palantową – wychodzi nam imponujący wynik Oskara (217 punktów) i jego zwycięstwo w czwórboju. Na II miejscu uplasował się Jakub Goździak (6a) – 111, na III – Franciszek Frankowski  (6h)-107

Ewa Majewska , Marzena Kaczmarska

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.