MARZYCIELSKA POCZTA

Znalezione obrazy dla zapytania marzycielska poczta plakat

W styczniu i w lutym uczniowie naszej szkoły, w ramach programu Czytająca Szkoła, przyłączyli się do akcji MARZYCIELSKA POCZTA. Jest to akcja, polegająca na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, dla których taki gest jest bezcennym wsparciem w walce z chorobą. W tym roku uczniowie wraz z nauczycielami pisali listy, kartki oraz przygotowywali laurki dla Filipa Abramika, ośmioletniego chłopca, u którego zdiagnozowano guza mózgu.

W tym roku, jak i w ubiegłym akcja MARZYCIELSKA POCZTA cieszyła się dużym zainteresowaniem. Biorąc udział w zajęciach bibliotecznych uczniowie naszej szkoły, czytali wiersze i opowiadania o tematyce uczuć i emocji, kształtujące postawy empatii. Dzięki przygodom książkowych bohaterów, potrafili wczuć się w sytuację nowego kolegi. Dla Filipa zebraliśmy dużo laurek, kartek oraz listów. Uczniowie swoje prace wykonywali pracując wspólnie w grupach, ale również indywidulanie. Bardzo cieszy fakt, że tak wielu uczniów postarało się, by sprawić radość swojemu rówieśnikowi.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Organizatorzy:

Danuta Adamska

Barbara Polińska

Agata Olbert

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.