Jak nie czytam, jak czytam!

Nasza Szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie z pełnym zaangażowaniem dołączyli do czytelniczej zabawy.

Klasa 7a, postanowiła nagrać piosenkę promującą czytanie oraz całe wydarzenie (https://www.youtube.com/watch?v=KOyJxC7_EwQ). Wszystkie klasy 1-3 włączyły się do zabawy przygotowując plakaty o tematyce czytelniczej. W klasach zawisły okolicznościowe gazetki m.in. wykonane przez uczniów klas 7a, 5a, 4a, 4e, 3c. Grupa „Moli książkowych” pod okiem p. Marty Siwińskiej stworzyła kolorowe dekoracje na finał akcji, który odbył się 8 czerwca.

Klasy 1-3 spotkały się w sali gimnastycznej, która została udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów, przedstawiającymi ulubionych książkowych bohaterów. Uroczystość poprowadził patron naszej szkoły, Ewaryst Estkowski – w którego wcielił się Jakub Dudzik z klasy 6d. Nasz gość specjalny, pani Anna Nowacka bibliotekarka z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn im. Kazimiery Iłłakowiczówny, wraz z uczniami przeczytała wspólnie wiersz Jana Brzechwy „Samochwała”. Następnie Ewaryst Estkowski oficjalnie rozpoczął bicie rekordu w masowym czytaniu, obwieszczając to biciem w szkolny dzwon.

Uczniowie klas 4-7 wraz z nauczycielami zebrali się przed budynkiem szkoły. W uroczystości wzięli udział również: gość specjalny pani dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn – Iwona Dorsz, dyrektor naszej szkoły – Adam Grzelak, pani wicedyrektor Violetta Orwat–Karcz oraz pani wicedyrektor Bogumiła Markiewicz. Wszystkich zgromadzonych przywitał patron szkoły. Imprezę rozpoczęło przedstawienie w klimatach mitologicznych, przygotowane przez p. Agnieszkę Kowalczyk oraz uczniów z klasy 5d.

Po spektaklu odbyło się również wręczenie nagrody w konkursie, na BOOKFOCIĘ, czyli selfie z książką. Laureatką została Nina Kowalczyk z klasy 5b. Następnie wszyscy uczestnicy przystąpili do bicia czytelniczego rekordu. W tym roku w naszej szkole łącznie czytało 445 uczniów! Mamy nadzieję, że ogólnopolski wynik z zeszłego roku zostanie pobity również dzięki nam!

Koordynatorzy projektu dziękują wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły którzy włączyli się w organizacje akcji (m.in. wykonywanie zdjęć, przygotowanie gazetek, nagłośnienia, za które w czasie imprezy odpowiadał pan Henryk Dorsz wraz z uczniami z klasy 7d, Filipem Koper i Marcinem Woźniakiem). A przede wszystkim za dobrą czytelniczą zabawę. Dziękujemy!!!

Barbara Polińska i Agata Olbert

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.