Dzień Pluszowego Misia

Dnia 22.11 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był to bardzo miły dzień szczególnie dla tych najmłodszych dzieci.

W salach zapanowała „misiowa” atmosfera. Zajęcia rozpoczęły się od poznania przez uczniów historii powstania pluszowego misia związanej z byłym prezydentem USA – Teodorem Rooseveltem.

Następnie dzieci prezentowały przyniesione przez siebie pluszaki, opowiadały o ich wyglądzie i o tym, dlaczego tak bardzo je lubią. Nie zabrakło również oglądania krótkich bajek o bohaterach tego dnia, m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Gumisiach. Czytaj dalej

„Cicho wszędzie, głucho wszędzie…”

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się premiera ciekawej wersji „Dziadów” A. Mickiewicza, w wykonaniu uczniów klas siódmych. Scenariusz przedstawienia napisała nauczycielka j. polskiego, pani Agnieszka Kowalczyk. W przygotowaniu inscenizacji wspomogły ją panie Elżbieta Włodarska i Justyna Banasiewicz. Na scenie pojawiły się m.in. postaci Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Guślarza, Widmo, Pasterka, Rózia i inni.

Czytaj dalej

Światełko pamięci.

Nasi uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji „Światełko pamięci”. Ma ona na celu upamiętnienie tych, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny. Przez kilka dni uczniowie przynosili do szkoły znicze, które w czwartek, 31 października, zanieśli na kostrzyński cmentarz pod opieką pani E. Grzelak i E. Wysoczańskiej. Tam czekał już na nich znany regionalista, pan Kazimierz Matysek. Wędrując alejkami cmentarza, uczniowie poznawali historie zasłużonych mieszkańców. Na ich grobach zapalili „Światełko pamięci”.