Pozostałe

Aktualności

XXX Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. ks. bp. Jerzego Dąbrowskiego.

utworzone przez | paź 12, 2021 | aktualność

W dniach 8-9.10.21r. w Marzeninie odbył się  XXX Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. ks. bp. Jerzego Dąbrowskiego. Z uwagi na warunki pandemiczne, zawody ograniczone zostały do zaprzyjaźnionych szkół i klubów.

Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn składających się  z ośmiu zawodników, którzy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe – rocznik 2011 i młodsi oraz rocznik 2010 – 2007. W końcowych wynikach dodatkowo dokonano podziału na płeć. W klasyfikacji drużynowej zespół UKS „Goniec” Kostrzyn zajął II miejsce ulegając tylko drużynie LKS „Chrobry” Gniezno. Na trzeciej pozycji znalazł się „Płomyk” Nekla. Do sukcesu drużynowego zawodnicy dołączyli jeszcze dwa medale w rywalizacji indywidualnej. Maja Płóciennik zdobyła złoto w grupie dziewcząt młodszych, a Antoni Rojek zdobył brąz wśród chłopców młodszych. Wyniki pozostałych zawodników przedstawiają się następująco: w grupie chłopców młodszych Bartosz Banaszak VI miejsce,  Aleksander Adamski VII miejsce, Tymoteusz Wrzyszcz XII miejsce; w grupie chłopców starszych Jakub Pieczeniak IV miejsce, Maksymilian Mrugalski XII miejsce, Marcel Przybylski XVII miejsce. Dodatkowo cztery osoby wyrobiły normy na wyższe kategorie szachowe: Maja Płóciennik IV kategoria, Antoni Rojek IV kategoria, Bartosz Banaszak IV kategoria, Tymoteusz Wrzyszcz V kategoria.